Muharrem İnce Canlı Yayına Bağlandı; ”Gülen ABD’den Usulüne Uygun İstenmemiş!”

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ‘CHP İnce’yi yalnız mı bıraktı?’ iddialarının tartışıldığı programa canlı bağlandı ve ‘Ben değil asıl Türk medyası yalnızdır’ dedi. Sıkı durun diye sözlerine devam eden İnce; ‘Gülen ABD’den usulüne uygun şekilde istenmemiş’ dedi.

Gazeteci Hande Fırat’ın CNN Türk’te yayınlanan programında, CHP Muharrem İnce’yi yalnız mı bıraktı? sorusu tartışılırken Muharrem İnce canlı yayına bağlandı. Sert bir dille iddiayı yalanlayan ve gazeteci Fatih Altaylı’ya seslenen İnce; “Fatih Altaylı’yı bugün aradım ve nereden aldınız bu bilgiyi diye sordum. Bence Altaylı bunu açıklamalı. Bu bilgiyi veren kim? Ben genel başkanla her akşam telefon görüşmesi yapıyorum. Her Ankara’ya gittiğimde evine uğruyorum. Gittiğimde değerlendirmeler yapıyoruz. Her gittiğim yere en az 10 milletvekili geliyor ama biz Türkiye’yi kucaklayalım diye parti tanıtımı yapmıyoruz. Partinin grup başkanvekillerinden şoförlerine kadar birliktelik oluşturmuşuz. Birileri çıkıp Muharrem İnce yalnız mı diyor? Evet Muharrem İnce yalnız. Bütün dünya basını yanımda, onlarla röportaj yapıyoruz, tüm parti yanımda, millet yanımda ama Türk medyası yanımda değil. Bence yalnız olan Türk medyası” dedi.

“Cumhurbaşkanına sesleniyorum: Türkiye Cumhuriyeti devleti Gülen’in iadesi için usulüne uygun ABD’ye bir başvuru yapmış mıdır?”

Canlı yayında FETÖ elebaşı Gülen hakkında da açıklamalarda bulunan İnce şu ifadeleri kullandı:

 “Ben 24 Haziran’da cumhurbaşkanı olduğumda 3 ay içerisinde yargıyı düzelteceğim ve ABD’den FETÖ’yü iade edin, eğer iade etmezlerse 24 Aralık’ta İncirlik’teki ABD askerleri NOEL’i Amerika’da kutlarlar diye bir açıklama yapmıştım. Bu açıklamadan sonra ABD’liler beni aradı. Bana bu konuda hak verdiler ancak ‘Türkiye Fethullah Gülen’i henüz usulüne uygun bir şekilde bizden geri istemedi’ dedi. Yani Türkiye Cumhuriyeti, Fethullah Gülen’in iadesini usulüne uygun bir şekilde istememiş. Ben Cumhurbaşkanına sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti devleti Fethullah Gülen’in iadesi için usulüne uygun ABD’ye bir başvuru yapmış mıdır?”

Muharrem İnce, sunucu Hande Fırat’ın “Kim bu Amerikalı?” sorusuna “Hande hanım siz gazetecilik yapıyorsunuz, ben milli çıkarlarımızı koruyorum” yanıtını verdi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !