Mutlaka Görmeniz Gereken 6 Şehir

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
1 Paylaşım

Gezip görebileceğimiz o kadar şehir, o kadar kültür var ki yazmakla bitiremeyeceğimiz ama biz sizler için bir kaç tane şehir ekledik. Gelin hep beraber göz atalım bu efsane şehirlere

 1. 1 New York City, ABD


  Ülkenin en kalabalık şehirlerinden biri olan New York bir çok farklı kültürü de bünyesinde barındırarak kültürel bir şölen sunmaktadır. Medya, sanat ve ticaret alanında da ülkenin önde gelen şehirleri arasındadır.

 2. 2 Venedik, İtalya


  Venedik onlarca adadan oluşan, gotik tarzı saraylarıyla muhteşem görünüme sahip bir şehir. Sandalla gezerek bu görsel şölenin keyfini çıkartın.

 3. 3 Lhasa, Çin


  Halk için önemli ve kutsal bir şehir olan Lhosa’nın bir diğer adı da güneş şehridir. Potala sarayı Lhosa gidip görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

 4. 4 Marakeş, Fas


  Toprağın renginden dolayı tamamı kızıl renkte olan şehir halk tarafından kızıl şehir olarak adlandırılmaktadır. Çöl ikliminin hakim olduğu Merakes de en önemli gelir kaynağı turizimdir.

 5. 5 Tokyo, Japonya


  Yükselen güneş ülkesinin başkenti Tokyo kültürel yapısı, sahip olduğu tapınaklar, müzeleri ve büyük parklarıyla gidip görülmesi gereken şehirler arasındadır.

 6. 6 Paris, Fransa


  Paris daima dünyanın en romantik şehirlerinden biri olarak kabul edilmiştir. Uzun bulvarlar, büyük binalar ve  parklar şehrin temelini oluşturur. Dünya üzerinde de en çok ziyaret edilen şehirler arasındadır. 


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
2
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Asosyo

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur