NASA Açıklama Yaptı; 19 Nisan’da Yakınımızdan Geçecek Bir Asteorit Potansiyel Tehlike Sınırında !

1 dakikada okuyabilirsiniz


-1
7 , -1

Dünya’nın çevresinde sürekli olarak görülen asteoritlerin bir çoğu bizim için tehlike oluşturmuyor. Tehlike oluşturabilecek asteorit NASA tarafından Potansiyel Tehlike statüsüne alınıyor ve her hareketi çok yakından takip ediliyor. Bir asteoritin potansiyel tehlike statüsünde yer alabilmesi için çapının 100 metreden daha büyük ve geçiş yörüngesinin de 7,5 milyon kilometreden daha az olması gerekiyor.

NASA’nın açıklamasına göre potansiyel tehlike statüsünde bulunan bir asteorit 19 Nisan’da çok yakınımızdan geçecek. 1 km çapında olan asteorit Dünya’nın 1.7 milyon km yakınından geçecek. Asteoritin geçiş yörüngesinin bir videosunu paylaşan NASA bu yakın geçişin Dünya için tehlikeli olabileceğini belirtti.

https://www.youtube.com/watch?v=X8LQ0SDgDfE

Asteoritin geçtiği mesafeyi Güneş ve Ay ile kıyaslayacak olursak; uydumuz Ay Dünya’ya 384 bin kilometre, yıldızımız Güneş ise 150 milyon kilometre uzaklıkta bulunuyor.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !