Nazi Almanyası’nın Gizli Ufo Projesi

4 dakikada okuyabilirsiniz


0

Ufolar ve ufo deneyleri denilince akla ilk gelen Nazi Almanyası’dır. Yaptıkları bir çok gizli deney ve projeler ile dünya gündemini oldukça meşgul eden Nazi Almanyası ufolar ile ilgili yaptıkları deneyler ve projeler ile insanları şaşırtmaya devam ediyor.

1945 yılının haziran ayında New York Times gazetesinde şöyle bir haber yer aldı; ”Uçan daireler bir gizli silahtır. Almanlar tarafından üretilmiş ve ülkenin batı sınırında ortaya çıkmıştır. Amerikan hava kuvvetlerinin verdiği bilgiye göre, Almanya göklerinde uçan gümüş balonlar görülmüştür. Hatta bunların bazıları neredeyse saydam yapıdadır.”

Bu haber tüm dünyada hızla yayıldı ve dünya genelinde çok büyük ses getirdi. Sık sık uçan daire ihbarları gelmeye başlamış özellikle İskandinavya’da çok fazla uçan daire gözlemlendiği bildirilmişti. 2. Dünya Savaşının sonlarına kadar bölgede Alman birlikleri bulunmuş ve çeşitli projeler ürettiği söylemleri doğrulanmıştı. Bu söylemlerden bir süre sonra Victor Schönberger’ın çizdiği uçan daire taslakları ortaya çıkmıştı ve çizilen bu taslak gözlemlenen uçan daireler ile inanılmaz bir benzerlik gösteriyordu.

Hitler’in büyük destek verdiği uçan daire projesi Nazi Almanyası’nda resmen başlamış ve ilk denemeler yapılmaktaydı. Sırasıyla V1,V2,V3 isimli uçan daireler üretildi fakat hepsi teknik sorunlar nedeniyle başarısız sonuçlandı. Tüm bu denemelerin ardından V7 serisi uçmayı başarabildi ve ilk denemesinde yaklaşık 20.800 ikinci denemede 22.400 metre yükselebildi.

Bunların yanında ikinci proje olan Vrill projeside devam etmekteydi. Üretilen uçan cisimlerin çapı 11.56 metreydi ve yapılan testlerde saatte 2900 km hıza ulaşabiliyordu. Almanlar bu projeye Ateş Topu ismini verdiler. Geliştirmek için oldukça çaba harcadıkları ateş toplarının tek amacı savaşta kullanılması ve düşman araçlarını yok etmesiydi. Kurdukları gizli üslerde projelerinin defalarca denemesini yaptılar ve eksikliklerinin bularak daha iyi hale getirdiler. Sadece ateş etme becerisi yetersiz geliyordu ve daha üstün bir teknoloji için araştırmalar yapan almanlar son deneyinde düşman araçlarından çıkan dumanı bulan ve takip ederek manyetik bir patlama ile düşmanlarını yok edebilen bir sistem geliştirdi.

Daha sonraları deneyleri tesadüfen gözlemleyen kişilerin ifadesi alındı ve çok gizli ibaresi ile bu tutanaklar arşivlendi. Savaşın sonunda ortaya çıkan tutanaklardan bir tanesinde tanık şahit olduğu olayı şöyle anlatmıştı; Almanya’nın Bavyera bölgesindeydim. Cumartesi öğleden sonra, akşam olmak üzereydi. Karşı taraftan yüksekliği pek de fazla olmayan uçan bir cismin yaklaştığını gördüm. Çapı 8 ila 20 metre arasındaydı. Çevresine ıslık sesi yayıyordu ve cisim hafif bir titreşim ile sarsılıyordu. Cismin alt kısmında üç yarım küre bir tanede mavi nokta vardı. Ortadaki gamalı haç resmi hemen dikkatimi çekti. Pencere benzer bir şey yoktu sadece delikler vardı. Bu ıssız mekânda ve çevrede artık çalışmayan eski fabrikalardan başka bina yoktu. Garip cisim alçaldı ve görebildiğim kadarıyla bir duvarın arkasında yere indi. Az sonra ortaya çıkan kamyon cisme yaklaştı ve uzaktan pek de seçemediğim şeyler olmaya başladı. Sadece insan formunda iki silüet görebildim. Biri uçan cismin alt tarafında diğeri ise üstündeydi. ”

Hitler başarılı olan ufo çalışmalarını yakın dostu olan İtalya lideri Mussolini ile paylaştı. Projeleri yakından inceleyerek testlerin yapılmasına şahit olan Mussolini üretilen ufolar ile ilgili gözlemlerini şöyle anlattı; ‘Yuvarlaktı, ortasında çevresi tamamen camla kaplı bir kokpiti, kenarında jet motorları vardı” Tüm çalışmalar ve çizimler savaşın kaybedilmesinin ardından Prag’da yakılarak yok edildi ve bu projelerin hiç bir kopyasına da bir daha rastlanamadı.

Nazi Almanyası’nın ufo teknolojisini nasıl elde ettiğine dair ilginç bir hikayeyi de sizlerle paylaşmak doğru olur diye düşünüyoruz.

1937’nin Haziran ayında, Hitler Nazi Ordusu birliklerinden özel olarak seçilmiş birlikerli hemen hemen dünyanın her köşesine gönderdiler. Gönderilen birliklerin görevi, uzay ve uzaylılarla ilgili her türlü bilgiyi toplayıp karargaha bildirmekti. Araştırmayı  Türkiye’de yürüten birlik Nuh’un Gemisinin bulunduğu farz edilen Ağrı Dağı’nda yaşayan köylülerden bazı hikâyeler dinlediler. Bu hikayelerin en dikkat çekeni;

”200 nesil önce, gökyüzünden büyük ve çok gürültülü bir ev yer yüzüne indi. Köylüler bu nesneyi ev olarak adlandırmıştı ve uçan nesnenin çıkardığı gürültü, köyde yaşayan herkes tarafından duyulmuştu. Daha sonraları köy halkından biri; bu nesneyle karşılaşmış, içinden çıkan insana benzeyen varlıklar adamı selamlamıştı ve adama gemiye gelmesini söylemişti. Adam köylülere geminin dışının dokunulmayacak kadar sıcak ve parlak olduğunu, ayrıca içeri girdikten sonrada geminin havalanıp bir kuş gibi uçtuğunu, adamların içeri girdikten sonra taştan yapılmış şapkalarını çıkarıp onunla konuştuğunu anlatmıştı.”

Hikayenin ilginç olduğu kadar sonrası da ilginç. Bu hikaye Hitler’in de dikkatini çekiyor ve konuyu araştırması için köye bir ekip gönderiyor. Gönderilen ekip bahsedilen evi buluyor ve araştırmalarının sonucunda Ağrı Dağı’nın tepesinde ki bir mağarada bahsi geçen ufoyu buluyor. Bunun üzerine hemen ufo büyük bir gizlilik içinde Almanya’ya götürülmüştü. Bulunan cismi incelemesi için ülkenin en iyi bilim adamları görevlendirildi ve gizli tesis dikkat çekmemesi için tuz mağaralarının yakınına yapıldı. Fakat bu tesis Amerika’lı ajanların gözünden kaçmadı ve 1941 yılında Dr Oz adında bir ajan tesise girerek bir çok bilgi ve belgeye sahip oldu. Fakat bu belgeler Amerika’ya götürülürken bölgede üstün güç olan Rus birlikleri belgelere el koydu ve bir daha belgelere ulaşılamadı.

Hitler’in bazı proje ve deneyleri hala esrarını koruyor ve uzun yıllar daha koruyacağa benziyor… Okuduğunuz için teşekkürler.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !