ÖSO Üyeleri Reuters’e Konuştu; ‘TL Olarak Aldığımız Maaşlar 1 Hafta Bile Yetmiyor’

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
5

Son günlerde ekonomik çalkantılar sonucu değer kaybeden TL Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) üyelerininde gündeminde. Reuters’e konuşan ÖSO üyeleri, TL’nin değer kaybettiğini, maaşlarının bir hafta içinde bittiğini belirtti ve maaşlarını Suriye Paund’u olarak almalarının daha iyi olacağını belirtti.

Afrin-Cerablus bölgesinde üslenen Özgür Suriye Ordusu üyeleri dış basına verdikleri demeçlerde TL’deki değer kaybından yakındı. Reuters’da yer alan haberde; Türkiye’nin ‘güvenlik güçleri mensupları’ dahil işe aldığı ve lirayla maaş ödediği kişilerin lirada gerçekleşen yüzde 40’lık değer kaybından şikayet ettikleri bilgisine yer verildi. Azez’de bir döviz bürosu sahibi olan Muhammed Hadi Hasano ”Lira iki ay öncesine dek Suriye topraklarında güçlüydü ama sonra aşama aşama değer kaybetmeye başladı. 800 TL o zaman 100 bin Suriye Pound’u ediyordu. Şimdi sadece 40 bin pound ediyor” dedi.

Azez’de bulunan ÖSO üyesi Hasan Kinno ise Türkiye’den aldığı maaşla ilgili şunları söyledi; ”Türk lirası Suriye Pound’u karşısında değer kaybetmeye başladığında maaşlarımız değersiz hale geldi. Savaşçı maaşını alıyor ve pazara gidiyor… ve maaş bir hafta zor yetiyor. Şu an tanıklık ettiğimiz gerçeklik bu. Durum çok zor ve bir çözümü yok.” Türkiye’den aldıkları maaşın 1 hafta bile zor yettiğini söyleyen Kinno sözlerine şöyle devam etti; ”Bizim için Suriye Pound’u almak daha iyi çünkü paramızı Suriye topraklarında harcıyoruz. Ama nihayetinde bizi destekleyenlerin kurallarına uymak zorundayız”


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
2
Sinir Bozucu
Can T.

Her şey plana göre gittiğinde hiç kimse paniklemiyor. Plan korkunç olsa bile...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !