Papağana İşkence Eden Murat Özdemir Gözaltına Alındı

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef Türkiye yarışması ile ünlenen Murat Özemir papağanına yaptığı işkence görüntülerini yayınlamasının ardından gözaltına alındı.

Papağana işkence eden Murat Özdemir gözaltına alındı

Yemekteyiz ve Masterchef yarışmaları ile ün kazanan Murat Özdemir, dün İnstgram hesabında evcil papağanına işkence ederken çektiği görüntüleri yayınladı. Görüntüler sosyal medyada büyük tepki toplarken, Murat Özdemir dün gece Beşitaş Emniyeti tarafından gözaltına alındı. Olayı duyan hayvanseverler, Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği önünde toplanarak Özdemir’e tepki gösterdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı harekete geçti

Olay ile ilgili bir açıklama yapan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ”Toplumda infial uyandıran ve vicdanlarımızı derinden sarsan videoyu üzüntüyle izledim. İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de Bakanlık olarak girişimlere başladık” dedi.

Sanatçı Haluk Levent ise, AHBAP Platformu olarak papağana bakmak için talepte bulunduklarını açıkladı ve maalesef hayvanın ayağının kırıldığı bilgisini paylaştı. 

Maalesef ayağı da kırılmış 🙁
Az sonra Hayvan hakları Başkanı da karakolda olacak. Bir şekilde onlar ya da AHBAP’lar bakacak papağana .. Olsun kurtulsun da.. pic.twitter.com/OSBHTiz3zF— Haluk Levent (@haluk_levent) 17 Aralık 2018

bisosyo.com ailesi olarak bu hayvana işkence eden caninin en ağır cezayı almasını ümit ediyoruz. #hayvanaşiddetsuçtur 


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Yelizz

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !