PTT’den Milli ve Yerli Mesajlaşma Uygulaması; PttMessenger

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Türkiye’nin milli posta ve telgraf kurumu olan PTT tamamen yerli ve milli olan mesajlaşma uygulaması PttMessenger’ı tanıttı.

Türkiye’nin ilk milli mesajlaşma uygulaması olan PttMessenger ilk olarak dün Bakanlar Kurulu Toplantısı’nda Başbakan Binali Yıldırım tarafından kullanıldı ve bir nevi tanıtımı yapılmış oldu. PTT’nin internet sitesinde PttMessenger ile ilgili şu açıklamalar yer aldı; ”PttMessenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir. Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PttMessenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlamaktadır. PttMessenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlamaktadır. PttMessenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir.”

Tüm akıllı telefonlar ve masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilir olarak geliştirilen PttMessenger şimdilik sadece android işlemci telefonlarda APK olarak kullanılabiliyor.

PttMessenger uygulamasını buradan indirebilirsiniz.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !