Sahilde Böyle Bir Şey Görürseniz Yakınınızda Büyük Bir Tehlike Var Demektir

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
10

Sahilde gezerken böyle bir şey ile karşılaşırsanız karşınızda duran denizde oldukça büyük bir tehlike var demektir. Çünkü karşılaştığınız bu tuhaf cisim bir köpek balığı yumurtası ve oraya çok uzaktan gelmemiş.

Sahilde dolaşan bir adamın tesadüfen bulduğu garip cisim ilgisini çekti. Bir kabuğa yada bir böceğe benzeyen bu ilginç cismin içini açan adam büyük şaşkınlık içinde kaldı. Çünkü tesadüfen bulduğu bu ilginç cismin içinde 2 adet yavru balık vardı. Bulduğu cisme ve içinden çıkan balıklara bir anlam veremeyen adam fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı. Fotoğrafları paylaşmasının ardından bilgi gelmekte gecikmedi. Genç adamın bulduğu bu ilginç cisim açıklarda yaşayan bir köpek balığı cinsi yumurtasıydı. Sosyal medyada büyük yankı uyandıran yumurta için bilim dünyasından da açıklama geldi. Bilim adamlarına göre de bulunan bu cisim bir köpek balığı türüne ait yumurta idi. 

 

Köpek balıkları üç farklı şekilde üreyebiliyor. Bunlardan ilki; Ovipar. Ovipar üreme şekli döllenmiş yumurtanın dışarı bırakılması ile gerçekleşir. İkincisi; Vivipar. Vivipar türü üremeye sahip olan köpek balıkları yavrularını içinde taşır ve yavrusunu göbek bağı benzeri bir organ ile besler. Üçüncüsü ise; Ovovivipar. Bu tür ise döllenmiş yumurtayı içinde taşır fakat herhangi bir şekilde beslemez. Gelişim tamamlanınca yavru dışarı bırakılır.

Görselde gördüğümüz bu yumurta gelişimini tamamlamasının ardından dışarı bırakılmış. Esnek bir yapıya sahip olan yumurtalar ucunda ki ipliksi yapı ile yüzeye tutunarak doğum gerçekleşene kadar zeminde sabit kalıyor. Tutunamayan yumurtalar ise dalga ve akıntılara kapılarak karaya vurabiliyor. Yumurtaların gebelik süreleri ise 9 ila 24 ay arasında değişiyor.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !