Samsung Galaxy S9 ve S9+ Serilerini Tanıttı. Peki S9 ve S9+’ın Özellikleri Neler ? Fiyatı Ne Kadar ? Ne Zaman Piyasaya Çıkacak ?

2 dakikada okuyabilirsiniz


0

Dünyanın en iyi akıllı telefon üreticilerinden Samsung, Galaxy serisinin yeni modeli olan S9 ve S9+’ı tanıttı. Peki tanıtımı yapılan Galaxy S9 ve S9+’ın özellikleri neler ? Fiyatı ne kadar ? ve ne zaman piyasaya çıkacak ? Tüm bu soruların cevabını bu içerikte sizler için derledik.

Dün tanıtım lansmanı yapılan Galaxy serisinin S9 ve S9+ modelleri siyah, gri, mavi ve lila olmak üzere toplamda 4 renkten oluşuyor. Cep telefonlarında alışılagelmişin dışında renk seçeneklerine sahip yeni Galaxy modelleri arasında mavi ve lila oldukça dikkat çekti. 

Samsung Galaxy S9 ve S9+ kamera özellikleri neler ? Ön ve arka kameralar kaç megapiksel ?

Her iki modelde de ön ve arka olmak üzere 3 adet kamera bulunuyor ve bu kameraların tümü 12 megapiksel çözünürlükte. Düşük piksel ile net fotoğraf yakalanır mı ? sorusunu soranlar için insan gözünden esinlenerek oluşturulan S9 ve S9+ kamera mercekleri beklentinin çok çok üstünde fotoğraf çekebilmenizi ve netlik alabilmenizi sağlıyor. Ayrıca Galaxy S9 ve S9+ modellerinde tıpkı Iphone’da olduğu gibi fotoğraf arka plan flu yapma efekti mevcut.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ şarjı ne kadar dayanır ?

Galaxy S9 modeli 3000 mAh kapasiteye sahip. Yani toplamda 16 saat video deneyimi sunabilecek kapasitede. S9+ ise 3500 mAh kapasiteye sahip, bu modelde 25 saat konuşma veya 18 saat video deneyimi sunabilmekte. Aralıksız kullanım verilerine bakılacak olursa günlük kullanımda 2 günün üzerinde batarya ömrünü öngörülebilir.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ fiyatı ne kadar ?

Her iki modelin de fiyatları yapılan tanıtım lansmanında belli oldu. Buna göre Galaxy S9’un fiyatı 4.599 TL, S9+’ın fiyatı ise 5.199 TL olarak belirlendi.

Samsung Galaxy S9 ve S9+ ne zaman piyasaya çıkacak ?

Ön siparişlerin alınmaya başlandığı her iki modelinde Mart ayı ortalarında piyasaya çıkacağı ve resmen satışına başlanacağı belirtildi. 


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !