Sanat Güneşimiz Zeki Müren

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

22 yıl oldu dönülmez akşamın ufkuna gideli. 65 yılını bizlere sayısız eser bırakarak geçirdi Sanat Güneş’imiz. Şimdi uzaklardasın diye anmak geliyor içimizden seni ama biliyoruz ki elbet bir gün buluşacağız.

Zeki Müren vefatının yılı 24 eylül idi. Sanat Güneş’imizi anmak ve şarkılarıyla yad etmek gerekir kesinlikle. Ayrılığın üstünden uzun zaman geçmiş olsa da seni görmemiz imkansız değil. Şarkılarınla ve naifliğin ile gönlümüzde özel bir yerin var.

Entellüktüel yapın, döneminde sahnelerde olan insanlar içindeki en düzgün ve kibar türkçeye sahip olan sanatçılardan olman, harika sesin, iyilik dolu yapın ve dinleyicilerine gösterdiğin saygı ile adını sadece kendi yaşadığın döneme değil, gelecek nesillere kazıman hiç zor olmadı.

Döneminin en iyi sanatçılarından olman ününü yurtdışına da taşıdı. Londra’da ilk Albert Hall’de konser veren ilk Türk sanatçı oldu.

Senede sadece bir gün hatırlamadığımız birçok günümüze ışık olan Zeki Müren inleyen nağmeleriyle ruhumuzu sardı her zaman.

Tekerlemeleri ile de çocuklara çok ilginç gelen Zeki Müren “bi şini kekere mekere”si ile hafızalarımıza kazındı. Bazen masal anlattı bazen hikayeler anlattı. Her zaman nazik ve ince ruhlu idi.

Seni özlüyoruz özlemeye de devam edeceğiz. Gitme sana muhtacım şarkısını arkandan söylerek yineliyoruz: Elbet bir gün buluşacağız…

https://bit.ly/2E4ry4q

[zombify_post]


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !