Sigara Tiryakiliğini Beyinde Bitirecek Hücre Bulundu

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
17

Sigarayı bırakmanın yolları nelerdir ? Sigara nasıl bırakılır ? Gibi soruların cevabı yıllardır milyonlarca insan tarafından aranıyor. Rockefeller Üniversitesi’nde sigara bağımlılığına karşı araştırmalar yapan bilim insanları, nikotine tepki veren küçük bir beyin hücresi keşfedildiğini açıkladı.

Dünyada milyonlarca insan sigara bağımlısı ve sigara kullanan hemen hemen herkes sigarayı bırakmanın bir yolunu araştırıyor. Sigara bağımlılığını ortadan kaldırmak için çalışmalar yürüten bilim insanları umut verici bir gelişme olarak adlandırdıkları bir keşfi açıkladı. Yapılan açıklamaya göre beyinde keşfedilen bir hücre nikotine tepki veriyor ve nikotin ihtiyacını tetikliyor. Araştırmayı yürüten bilim insanlarına göre bu hücrenin uyarılması ile sigara bağımlılığı tamamen yenilebilir.

Beynin hangi bölgesinin nikotin bağımlılığını tetiklediğini bulan bilim insanları yeni yöntemler keşfedilerek sigara bağımlılığının ortadan kaldırılabileceğini belirtti.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
1
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !