Sigaraya Hayır Afişleri Referandum Sonuçlarını Etkileyebilir Diye Kaldırıldı

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
2

Türkiye’nin uzun süredir gündeminde olan Başkanlık Sistemi için referandum tarihi belli oldu. Tarihin belli olması ile birlikte çalışmalara hız veren partiler kendi görüşleri doğrultusunda bazı kampanyalar başlattı. Fakat bu defa durum biraz farklı. Çünkü bu haberde başlatılan bir kampanya değil, eski bir kampanyaya yapılan yaptırımı anlatıyoruz.

Konya’dan gelen bir habere göre Konya İl Sağlık Müdürlüğü’nün daha önce başlattığı Sigaraya Hayır kampanyası kapsamında basılan afiş ve broşürler referandum öncesi yanlış anlamaya sebep olabilir diye toplatıldı. Halka açık alanlarda dağıtılan broşürlerde şu ifadelere yer verilmişti;

“Neyi kazanmak istediğinize karar verin… Çocuklarınızı zehirlemek ister misiniz? İktidarsız olmak ister misiniz? Tekerlekli sandalyede bir yaşam mı sürmek istersiniz? Kanser olmak ister misiniz? Kalp krizi geçirmek ister misiniz? HAYIR diyorsanız, hayatınızı ve geleceğinizi kazandınız.”

Konu ile ilgili açıklama yapan Ak Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı “Broşürler önceden basılmış, yanlış anlaşılmaya neden olmaması için dağıtımı durduruldu” dedi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !