Şırnak’ta Helikopter Düştü 13 Askerimiz Şehit Oldu.

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Şırnak 23. Sınır Tümen Komutanlığından kalkan Cougar tipi askeri helikopter, havalandıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak Irak sınırında bulunan Şenoba beldesinde düştü. Alev alan helikopterde mühimmatın infilak ettiği aktarılıyor. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 13 askerin kazada şehit olduğu bildirildi. Düşen helikopterde 1 tümgeneral, 2 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 1 üsteğmen, 2 başçavuş, 2 uzman çavuş bulunuyordu…

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada “İlimiz Uludere ilçesi Şenoba Beldesi’nden kalkan Couger tipi helikopterimiz kalktıktan 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılması sonucu düşmüştür. Olay yerine kurtarma ekiplerimiz intikal etmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

DHA‘nın verdiği bilgiye göre saat 20.55 sıralarında geçtiği vadinin her iki yamacında bulunan yüksek gerilim direklerine bağlı tellere takılan Couger tipi helikopter, ekseni etrafından dönerek yaklaşık 300 metre yükseklikten düştü. Alev alan helikopterde mühimmat infilak etti.

Şırnak Şenoba’da düşen helikopterde Şırnak Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın da şehit oldu. Helikopterde 1 tümgeneral, 2 albay, 1 yarbay, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı, 1 üsteğmen, 2 başçavuş, 2 uzman çavuş bulunuyordu.

Şehit olan Tümgeneral Aydoğan Aydın 3 gün önce Cumhurbaşkanı ile telefonda görüşüp bilgi vermişti

Tümgeneral Aydoğan Aydın 2016 yılına kadar Kayseri’de 1. Komando Tugayı’nda 4 yıl görev yaptı. Askeri çok sevdiği, onlarla birlikte oturup yemek yediği ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki iç hizmet harekatlarında askerle birlikte cephede savaştığı için ’Asker Aydoğan’ lakabıyla anılıyordu. Tümgeneral Aydın, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında güneydoğuda teröristlerle mücadele eden birliğinin başındayken, isminin sehven darbecilerin hazırladığı listede yer alması nedeniyle görevden alınmış, yapılan soruşturmanın ardından suçsuz olduğu belirlenerek bir üst rütbeye, tümgenaralliğe terfi ettirilerek 23. Jandarma Tümen Komutanlığı’na atanmıştı. Aydın 1 yıldır bu görevdeydi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Alp Arslan

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !