Siyasetin ve Yasaların Olmadığı, Hiç Suç İşlenmeyen, Paranın İse Asla Kullanılmadığı Huzurlu Bir Şehir; ”Auroville”

1 dakikada okuyabilirsiniz


2
31 , 2

Siyaset ve katı kurallar yok. İnsanlar inandıkları dini özgürce yaşayabiliyor fakat şehir genel olarak benimsenmiş bir dine sahip değil. En ilginç tarafı ise şehirde para kullanılmıyor. Karşınızda tüm ilginç yönleri ve huzurlu sakinleri ile ”Auroville”.

Yukarıda gördüğünüz fotoğraf bir bilim kurgu filmi yada yakın gelecek tahmini bir görsel değil. Hindistan’ın uzak bir bölgesinde kurulan Auroville şehri.

Şehir 1968 yılında Mirra Afassa tarafından kuruldu ve kurulduğu yıldan bu güne kadar binlerce insana ev sahipliği yaptı. Şehirde toplamda 50 farklı ülkeden farklı kültürlere sahip insan yaşıyor ve şehir geçtiğimiz yıllarda UNESCO tarafından uluslararası bir şehir olarak kabul edildi.

Auroville şehrine tüm ülkelerden kadın ve erkek bireyler kabul ediliyor. Tüm inanç sistemlerini ve tüm politik görüşleri bünyesinde barındıran şehirde barışçıl ve ilerici bir görüş hakim. Bu görüşe ayak uyduran kişiler şehirde yaşamaya devam edebiliyor.

Şehrin kuruluş amacının evrensel bir şehir olabilmek olduğunu aktaran yetkililer, şehirde herhangi bir şekilde politik bir sistemin olmadığını, şehrin herhangi bir dine mensup olmadığını fakat inançlara da sonuna kadar saygı gösterildiğini anlatıyor.

Ayrıca Auroville şehrinde para kullanılmıyor. Herkesin şehirde bir görevi var ve herkes görevini sorunsuz bir şekilde yerine getirerek, ihtiyaçlarını diğer insanlar ile değiş-tokuş yaparak karşılıyor.

Şehrin tüm binaları fütüristik bir yapıya sahip ve insanlar sürekli olarak gelişen ve yenilenen mimari bilgilere sahipler. 

Aynı zamanda şehirde sadece yenilenebilir ve iyileştirilebilir enerji kaynakları kullanılmakta. Böylece şehir kendi kendini sürdürebilen bir eko şehir haline getirilmiş.

Bir çok tarlanın yer aldığı ve içerisinde 15 adet büyük yetiştirme çiftliği bulunan şehirde yaklaşık olarak 160 hektarlık bir alanda her çeşit meyve ağacı bulunuyor ve şehirde yaşayanlar asla gıda sorunu ile karşı karşıya kalmıyor.

Bir gün tüm Dünya insanları olarak böylesine barışçıl, çevreye zararsız ve duyarlı bir hayat sürebilmek dileği ile…


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
1
Komik
Mükemmel Mükemmel
11
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Can T.

Her şey plana göre gittiğinde hiç kimse paniklemiyor. Plan korkunç olsa bile...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !