Sümer, Antik Mısır ve Maya Medeniyetlerinin ‘’Anunnakiler’’ İle Temasına Dair Tabletler Bulundu

5 dakikada okuyabilirsiniz


4
1.7k , 4

Sümerler, Mayalar ve Antik Mısır. Bu üç büyük medeniyetin günümüzde keşfedilen izlerinde ilginç bir ortak nokta var Anunnakiler. Bu yazımızda bir çok arkeoloğun, bilim adamının ve milyonlarca insanın ilgisini çeken Antik Mısır, Mayalar, Sümerler ve Anunnakiler bağlantısını inceleyerek oldukça ilginç bazı bilgileri siz değerli okuyucularımıza sunacağız.

Anunnakiler… ‘’Gökten inenler’’ anlamına gelen bu kelime ile, her biri kendi zamanında en parlak ve güçlü devletler olan, astroloji ve bilim dallarında başarılı işler ortaya çıkaran ve ilginçtir ki aniden ortaya çıkıp yine aniden kaybolan Sümerler, Antik Mısır ve Mayalar gibi medeniyetlerde sıkça karşılaştığımız dünya dışı varlıklara verilen isimdir. Bu üç büyük medeniyet kendi dönemlerinin bilim ve teknoloji alanında en gelişmiş ve en güçlü medeniyetleri olarak bilinmektedir.

Günümüzde yapılan arkeolojik kazılarda elde edilen tabletlere ve bulgulara göre, söz konusu medeniyetlerin birbirinden çok uzak ve farklı dönemlerde var olmasına rağmen bir çok ortak yönü bulunmaktadır. Bunlardan en çok göze çarpanı ise hepsinin de gökten inen varlıklar ile teması olduğu ve bunlara tanrılar adını verdikleri bilgisidir. Üç medeniyete ait yapılan kazılarda ortaya çıkan tabletlerde gökten inenlere çeşitli yiyecekler ve saf altın verildiği yazılmış, taş işlemelerde ise gökten inen varlıklara altın hediyeler ve yiyecekler sunarken işlenmiş figürler bulunmaktadır.

Amerika’da yaşamış Maya medeniyetine ait bölgede yapılan kazı çalışmalarında günümüzden binlerce yıl önce yapılmış astronot kıyafetli taş heykeller bulunmuştur. İşin ilginç tarafı farklı zamanlarda ve birbirinden binlerce kilometre uzakta yaşamış Sümer medeniyeti topraklarında da nerdeyse Mayaların taş heykellerinin aynı heykeller bulunmuştur. Daha önceleri bu durum birbirine benzerliği dışında pek dikkat çekmemiştir. Fakat son bulunan Sümer tabletleri arkeologların oldukça dikkatini çekti. Bulunan tabletlerden birinde aynen şöyle yazıyordu; ‘’ Gökten inen ellilerin (Anunnakiler) insanlara bilmedikleri şeyleri öğretiyor ve bunu karşılığında altın, yiyecek ve değerli madenlerden alıyorlar.’’ Bu yazılan önce bir hayal gibi görünüyordu, fakat araştırmalar devam ettikçe Sümerlerin astroloji alanında oldukça ileri bir bilgiye sahip oldukları anlaşıldı. Düşünün, tekerlek bile yeni icat edilmişken Sümerler uzayı ve gezegenleri inceleyerek Güneş sistemi haritası çıkartmışlardı. Bu güneş sistemi haritası günümüzde gözlemleyebildiğimiz güneş sistemini aynen anlatıyordu. Sadece küçük bir fark vardı güneşin etrafında dönen gezegen sayısı  günümüzde gözlemlediğimiz  sayıdan bir fazla idi. Sümerler bu fazla gezegeni Anunnakiler’in yaşadığı yer olarak göstermişti.

Bu bilgileri göz önünde bulundurarak gelelim günümüze. Geçtiğimiz yıllarda NASA,  ‘’Güneş sistemimizde şimdiye dek gözlemleyemediğimiz bir gezegenin varlığına dair bulgular var’’ şeklinde bir açıklama yaptı. Fakat hala bu gezegene dair somut bulgular elde edemedik. Sümerler ise günümüzden binlerce yıl önce güneş sistemi haritası çıkarmış, tüm gezegenleri haritada anlatmış, hatta gezegenlerin sıralamalarını bile büyüklüklerine göre bugün elimizde olan bilgiler ile birebir aynı işlemişlerdi. Bulduğumuz tabletlerde ise bu bilgileri kendilerine  Anunnakiler’in verdiğini söylemişlerdi.

Sümerlerin tek uzman olduğu konu uzay ve astronomi değildi. İlk hukuk sistemi, hükümet ve meclis yönetimi, yazının icadı, tekerleğin icadı ve birçok ilaç çeşidi ve mineralleri bulan medeniyet yine Sümer medeniyeti idi. Tabletlerde yazanlara göre Sümerler bu bilgilerin hemen hepsini Gökten İnen Ellilere, yani Anunnakiler’e borçlu idi.

Gelelim yine kendi çağında parlak bir dönem yaşayan Mayalara. Mayalarda Sümerler gibi ileri derece uzay ve astronomi bilgisine sahipti. Yapılan arkeolojik kazılarda ortaya çıkan taş işlemeler tıpkı Sümer medeniyetine ait olan taş heykellere benziyordu. Bu heykeller günümüzde kullanılan astronot kıyafetli insanlara benziyordu ve heykellerin yanında uçan cisimler işlenmişti. Mayalar da Sümerler gibi güneş sisteminin haritasını çıkarmış ve tarihte ilk olarak 1 yılı 365 gün olarak hesaplayarak bir takvim oluşturmuşlardı.

Mayaların kıyamet takvimi ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz ;

Bu takvim dünyanın güneşin etrafında döndüğü süre hesaplanarak oluşturulmuştur ve günümüzde de bu takvim kullanılmaktadır. Ayrıca bulunan maya kalıntılarında tıpkı Sümerlerde olduğu gibi gökten gelen tanrılara çeşitli yiyecekler ve altınlar sunulmaktadır.

Antik Mısır da bahsettiğimiz diğer iki medeniyete benzerliği ile dikkat çekmektedir. Yine kendi çağında oldukça  parlak bir dönem yaşamış bilim ve astroloji alanında uzmanlaşmış bir toplumdur. Antik mısır zamanından bu yana dimdik ayakta duran piramitler olağanüstü bir nizam ve hesaplama ile yapılmıştır. Yine antik mısıra ait buluntularda tıpkı diğer medeniyetlerde olduğu gibi uzaydan gelen varlıklar ve uçan cisimler işlenmiştir. İlginçtir ki bu medeniyette de gelen ziyaretçilere altın ve değerli madenler verildiği anlatılmıştır.

Tüm medeniyetler ve Anunnakiler için altın neden bu kadar önemli ?

Elde edilen Sümer tabletlerinin bazılarında Anunnakiler için altının önemi şu şekilde anlatılmıştır; ‘’ Anunnakiler insanlara bilgi veriyor ve karşılığında altın ve değerli madenler alıyor. Bu altınların gezegenlerinde güneşin zararlı ışınlarından korunmak için gerekli olduğunu söylüyorlar’’ İlk bakışta bu açıklama biraz saçma gelebilir. Fakat son yıllarda bilim adamları saf altın tozu ile ozon tabakasının delinen bölgesinin onarılabileceği varsayımını konuşuyor ve araştırmalar devam ediyor. Ayrıca tabletlerden elde edilen diğer bir bilgiye göre altın tozunun cildi beslediği ve zararlı ışınlardan koruduğu bildiriliyor. Öyle ki daha sonra ki kazılarda bulunan tabletlerde Sümerlerin özellikle sıcak yaz aylarında vücutlarını zararlı ışınlardan korumak için altın tozu kullandığı anlatılıyor.

Ayrıca tabletlerin bir tanesinde Antik Mısır kralı 3. Ramses’in varisine yazdığı  mektupta  Anunnakiler’in kendileri verdiği haritada altın rezervlerinin yerini bildirdiği anlaşıldı. Bu gelişme üzerine hemen arkeologlar haritada gösterilen bölgeye gidip kazı çalışmalarına başladılar. Fakat kazıda elde edilen sonuç inanılır gibi değildi. Haritada gösterilen bölgede yaklaşık 10 bin yıl önce bir maden açılmış ve tüm altın çıkartılmıştı. Arkeologlar madende yapılan araştırmalar sonucu madenin Sümerler döneminden bile önce boşaltıldığı sonucuna ulaştılar.

İlginç olan bir diğer detay  ise; Sümer metinlerinde anlatılan Anunnakiler’in çıkarttığı ve hastalık yayan ‘’Mavi Taş’’. İlk bakışta altın rezervlerinin yerini söyleyen medeniyet için mavi taş neden ilginç olsun ki diyebilirsiniz. Fakat Sümerler mavi taş terimini uranyum için kullanmışlardı. Öyle ki 70’li yılların sonunda bir maden şirketi uranyum çıkarmak için Afrika’da çalışmalara başlamış, fakat araştırmalar sonucu orada olması gereken uranyumdan çok daha azının bulunduğunu fark etmişlerdi. Maden alanında detaylı bir çalışma yapan firma, yapılan testler sonucu binlerce yıl önce bölgenin çok büyük bir uranyum kaynağı olduğu ve bir şekilde bu uranyumun buradan çıkartıldığı gerçeği ile yüzleşti. Bulunan Sümer tabletlerinde anlatılan Mavi Taş’ın çıkarıldığı bölgeyi gösteren harita ise tamda firmanın maden çalışması yaptığı bölgeyi işaret ediyordu.  Yani Sümerlerin anlattığı mavi taş günümüzde uranyum dediğimiz madde olarak karşımıza çıkıyordu ve binlerce yıl önce birileri tarafından oradan alınmıştı.

İlginçlikler bitmiyor… Bir diğer ilginç konu ise başka bir yazımızda detaylı olarak anlatacağımız Nazca İşaretleri ve Sümer – Maya bağlantısıdır. İlk olarak Güney Amerika’da keşfedilmiş ve daha sonra dünyanın birçok bölgesinde bulunmuş, kilometrelerce geniş çaplara sahip Nazca İşaretleri, Sümer ve Maya kazılarında bulunan tabletlerde ki işaretler ile bire bir aynıdır. Söz konusu şekiller binlerce yıllık bir geçmişe sahiptir ve kimler tarafından ne için yapıldığı bilinmemektedir.

Nazca İşaretleri ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz;

İnsanlık tarihinin yapı taşı olarak adlandırılan Sümer, Maya ve Eski Mısır medeniyetleri ile ilgili araştırma yazılarımız merak ettiğiniz her konuda sizlerle buluşmaya devam edecek. Sizler de  değerli düşüncelerinizi ve konu hakkındaki bilgilerinizi yorum bölümünden bizler ve değerli okuyucularımız ile paylaşabilir, bilgi alışverişine dahil olabilirsiniz. Teşekkürler…

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  İsteseniz de Giremeyeceğiniz Yaklaşmanın Dahi Yasak Olduğu 5 Gizemli Bölge

Kaynaklar :

1) Ancientaliens – https://www.theancientaliens.com/annunaki

2) Sumerian Translations – https://sites.google.com/site/wordsofenki/sumerian-tablets-translations

3) History – http://www.history.com/topics/maya


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
4
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
71
Beğendim
Komik Komik
2
Komik
Mükemmel Mükemmel
12
Mükemmel
Korkunç Korkunç
2
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
1
Sinir Bozucu
Okur Yazar

Tecrübelerimizle yirmi yılda öğreneceklerimizi, okuyarak bir yılda öğrenebiliriz...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !