Teknoloji Geliştikçe Onlar Küçüldü…

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
1 Paylaşım

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte küçülen ve hayatımızı kolaylaştıranlar listesinde neler var gelin birlikte bakalım.

 1. 1 Bilgisayarlar


  İlk bilgisayarlar ülkemize 1960 yılında girdi. Devasa büyüklüklerde olan bilgisayarlar geniş bir alan kaplıyordu. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte laptop ve tabletler hayatımıza girdi. Taşınması kolay  olan bilgisayarlar hayatımızı da büyük ölçüde kolaylaştırdı.

 2. 2 Telefonlar


  Eskiden sokaklarda renkli telefon kulübeleri vardı. Birini aramak istediğimizde jetonumuzu alır kulübelere giderdik. Sonrasında telefon evlerimize, sonra da ceplerimize kadar girdi. Teknoloji ile küçülen telefonları elimizden düşürmez olduk.

 3. 3 Fotoğraf Makinaları


  Bir fotoğraf çektirmek istediğimizde fotoğrafçıya giderdik. O büyük makinelerle çekilen fotoğrafın çıkmasını günlerce beklerdik. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte fotoğraf makinaları da küçüldü. Hatta artık akıllı telefonlar da o kadar profesyonel çekim yapabiliyor ki ekstra bir fotoğraf makinasine ihtiyaç duymuyoruz.

 4. 4 Dergiler ve Gazeteler


  Önceden insanlar bir dergi yada gazeteye abone olur ve okumak için yanlarında taşımak durumunda kalırlardı. Otobüste vapurda gazeteler, dergiler ellerindeydi. Dergileri bir yerde unuttuklarında tekrar almak için ücret ödeyip alırlardı tabi sayısı kalmışsa. Teknoloji bu duruma da el atarak dergileri, gazeteleri  küçülterek cebimize indirdi. Örneğin Turkcell Dergilik uygulaması ile dileğimiz dergiyi, gazeteyi, makaleleri istediğimiz zaman okuyabiliyoruz. Artık elimizde taşımamıza gerek kalmıyor.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur