Tercih Döneminde Başınıza Gelebilecek Durumlar 


2 dakikada okuyabilirsiniz


0

Tercih dönemi aday öğrenci kendi heyecanlarının dışında çevresel ve sosyal faktörlerin eklenmesiyle birlikte heyecan daha da artıyor. Bunun sonucunda ise tercih dönemi tam bir kaosa dönüşüyor. Ben de bu kaosu yaşamadan önce bir tür hazırlık olsun diye tercih döneminde başınıza gelebilecek durumları derlemeye karar verdim.

1) Tercih açıklandığı andan itibaren telefonlarınız çalacak. Herkes olumlu ya da olumsuz birçok yorumda bulanacak. Gerginliğinizi maksimum seviyeye çıkararak daha doğru dürüst karar almanızı  zorlaştıracak.

2)Seçmeyi düşündüğün mesleği söylediğin zaman ise bir türlü anlamayacaklar. Sürekli olarak ’’ onu olsan daha iyi değil miydi?’’ gibi söylemlerle karşı karşıya olmaya şimdiden hazırlanın derim.

3)Şehir dışına gidecekler için şimdiden nevresim takımıdır. Tabak, çanak gibi alışverişlere başlanmış olacaktır.

4) Akrabalarla karşılaştırılarak ‘’ Ruhşen Amca’nın oğlu da şunu oldu ‘’ gibi karşılaştırma sözlerine şimdiden hazırlanın derim.

5)Üniversiteye giden eş, dosttan hiç durmadan üniversite hikayeleri dinlenmeye başlanır. Mutlaka herkes üniversite hayatında unutulmaz bir şey yaşamıştır.

Tercih döneminde tüm bunlara kulak tıkayıp hayatınıza artı bir şeyler katacak üniversiteyi seçmeniz sizin için en doğru seçenek olacaktır. Bu da üniversiteleri yakından tanımakla alakalı bir şey olduğu için bol bol tanıtım günlerine katılın. Unutmadan geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız. İbn Haldun Üniversitesi’nin tanıtım günleri başladı…

[zombify_post]


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Asosyo

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !