Tüm Dünya’da Yankı Uyandıran Bir Reenkarnasyon Olayı; Titu Vakası

4 dakikada okuyabilirsiniz


0

Yüzyıllardan bu yana tartışılan reenkarnasyon gerçekmidir? Ölümden sonra tekrar doğmak mümkünmüdür? sorularına güçlü bir cevap olan ve inanması zor ama gerçek bir olay olan Titu vakasını işleyeceğiz. Ama öncelikle reenkarnasyon nedir? sorusunun cevabını açıklayalım.

Reenkarnasyon nedir?

Reenkarnasyon yüzyıllardır tartışılan, kimilerinin gerçek olduğuna inandığı kimilerinin ise sadece bir efsane olduğunu düşündüğü, ölümden sonra yeniden doğma inancıdır. İnsanlık tarihi boyunca ölümden sonra başka bir bedende yeniden canlanmanın mümkün olduğunu savunan milyonlarca fikir ve görüş ortaya çıkmıştır. Ortaya çıkan bu fikir ve görüşlerin yanında kayıtlara geçen, oldukça ilginç ve inanması güç bazı vakalar da bulunmaktadır.

Bu ilginç ve inanması güç reenkarnasyon olaylarından en çok yankı uyandıranı ise Titu Vakası. Gelelim sizi şaşırtacak ve nasıl olur dedirtecek ilginç vakaya;

İlginç bir reenkarnasyon olayı; Titu Vakası

Söz konusu vaka 90’lı yıllarda Hindistan’da yaşandı. Henüz 2.5 yaşında olan Titu, konuşmaya başladığı andan itibaren ailesine önceki yaşamına ait anıları olduğunu ve Hindistan’ın Agra kentinde evi olduğunu anlatmaya başlar. Ayrıca önceki hayatında bir radyo dükkanı işlettiğini, evli ve iki çocuğu olduğunu da söylemektedir. Fakat küçük çocuğun ailesi çocuğun anlattıklarını gördüğü bir rüya olarak yorumlar ve çok ciddiye almaz.

Tüm dünyada ses getirecek ilginç reenkarnasyon öyküsü başlıyor

Ancak çocuk sürekli olarak eski hayatına ait yeni şeyler anlatmaya devam eder ve bir gün arabasında otururken başından vurularak öldürüldüğünü, daha sonra cesedinin yakılarak nehre atıldığını söyler. Çocuğun anlattığı bu olaydan oldukça etkilenen ve endişelenen aile küçük çocuğun abisini çocuğun anlattığı olayları araştırması için Agra’ya gönderir. Çocuğun anlattığı olayları ve tarif ettiği bölgeyi incelemek için yola çıkan abi, oldukça ilginç olaylar ile karşılaşacağından habersizdir.

Ertesi gün küçük çocuğun daha önce yaşadığını söylediğini Agra kentine ulaşan abi, çocuğun tarifine göre izlediği yolda anlatılan radyo dükkanını bulur. Tamda çocuğun tarif ettiği adreste Suresh Radyo isimli dükkanın olduğunu gören abi oldukça şaşırmıştır. Çünkü küçük çocuk hiç yaşadığı mahalleden dışarıya çıkmamıştır ve bu adreste bu isimde bir dükkan olduğunu bilmesi imkansızdır. Kısa süreli şaşkınılığı üzerinden attıktan sonra dükkana giren genç adam, içeride genç bir kadının olduğunu görür. Genç kadın ile bölge hakkında kısa süreli bir sohbet ettikten sonra adını soran adam ikinci şoku yaşar. Kadının adı Uma’dır, iki çocuğu vardır ve eşi ölmüştür. Yani küçük kardeşinin eski hayatında ki dükkanı, eşi ve çocukları ile ilgili anlattığı her şey doğru çıkmıştır.

Çocuğun abisi kadın ile ilgili tüm bilgileri öğrendikten sonra kadına kardeşinden ve kardeşinin anlattıklarından bahseder. Genç kadın hemen çocuğu görmek ister ve abi kardeşini Agra’ya getirmek için hemen yola çıkar. Agra’ya gelen Titu, eşini ve çocuklarını ilk görüşte tanır ve daha önce hiç görmediği çocuklara isimleri ile hitap eder. Ayrıca radyo dükkanında ölümünden sonra yapılan değişiklikleri de söyler ve eşi Uma’ya beraber gittikleri bir panayırdan ve evin bahçesine gömdükleri altınlardan bahseder. Genç kadının gelen çocuğun ölen eşinin tekrar hayata dönmüş olduğundan hiç şüphesi kalmamıştır.

Ayrıca küçük çocuk başının sağ tarafından vurulduğunu, kurşunun kafasını parçalayarak kafasının sol tarafından çıktığını anlatmıştır. Olay o dönem BBC televizyonunda yayınlanmaktadır ve yapılan araştırma sonucu yıllar önce ölen adamın yapılan otopsisinde sağ şakağından vurulduğu ve kurşunun adamın kafasını parçalayarak sol şakağından çıktığı yazılmıştır. Bunun üzerine çocuğun saçları canlı yayında kazınır ve bir diğer şok yaşanmış olur. Çocuğun sağ şakağında bir mermi yarası izi ve sol tarafında geniş bir yara izi vardır. Ancak çocuk bu hayatında hiç bir şekilde kaza veya yaralanmaya sebep olacak bir olay yaşamamıştır.

Hindistan’da ve tüm dünyada büyük yankı uyandıran olay sonucu dava dosyası yeniden açılır ve mahkeme çocuktan olay ile ilgili tüm bilgileri alır. Çocuğun anlattığı bilgiler doğrultusunda çalışma yapan ekipler bir kişiyi yakalayarak sorgular ve yapılan sorgulama sonucunda zanlı cinayeti itiraf ederek cinayeti tüm detayları ile anlatır. Bu sırada Titu yakalanan adamı hemen tanımış ve katilinin o olduğunu söylemiştir.

Bu ilginç Titu vakası dünya tarihinin en ilginç reenkarnasyon örneği olarak tarihe geçmiştir ve reenkarnasyonun yani ölümden sonra yeniden doğuşun en önemli örneği olarak gösterilmektedir.

Peki reenkarnasyon hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? Ölümden sonra başka bir bedende yeniden doğmak mümkünmüdür? Görüşlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünden bizler ile paylaşırsanız seviniriz. Buna benzer diğer ilginç yazılarıma profilime tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Okur Yazar

Tecrübelerimizle yirmi yılda öğreneceklerimizi, okuyarak bir yılda öğrenebiliriz...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !