Türk Tabipler Birliği Merkez Üyesi Doktorlar Gözaltına Alındı

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin’de bulunan terör örgütü mensuplarına karşı başlatılan operasyon sonrası ”Savaş bir halk sağlığı sorunudur” açıklaması yapan Türk Tabipler Birliği (TTB) merkez üyesi 11 doktor hakkında bu sabah gözaltı kararı alındı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin harekatı sonrası yaptığı açıklama ile büyük tepki çeken TTB hakkında İçişleri Bakanlığı suç duyurusunda bulunmuştu. Söz konusu suç duyurusu sonrası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı ve sabah saatlerinde aralarında TTB başkanı Raşit Türkel‘in de bulunduğu 11 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Çıkarılan gözaltı kararının ardından 8 TTB merkez üyesi gözaltına alındı. Gözaltına alınan isimlerin;  TTB Başkanı Prof. Dr. Raşit Tükel, Sezai Berber, Sinan Adıyaman, Selma Güngör, Şeyhmus Gökalp, Hande Arpat, Ayfer Horasan, Taner Gören, Funda Obuz, Yaşar Ulutaş ve Nazım Yılmaz olduğu bildirildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada; ”Başsavcılığımızca Türk Tabibler Birliği yetkilileri hakkında 3713 sayılı kanun uyarınca yapılmakta olan soruşturma kapsamında 11 yönetici hakkında gözaltı kararı verilmiş olup Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi görevlilerince yasal işlemler bu sabah itibarıyla başlatılmıştır” denildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul, Ankara, Diyarbakır ve Eskişehir’de gözaltı, arama ve el koyma işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

 


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim
0
Beğendim
Komik
0
Komik
Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik