Türk Televizyonlarındaki Unutulmaz Yayınlar

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
1 Paylaşım

Televizyonda ilk neyi izlediniz desek aklınıza ne gelirdi? Cevap biraz da yaşadığınız döneme bağlı olarak değişebilir. Siyah-beyaz yayınlar 1976’da renklenmeye başladı ve 1984 yılında tamamen renkli yayına geçildi. Televizyonla ilk kez tanışan çocuklar, yetişkinler, yaşlılar o dönemki TRT yayınlarını hafızalarına, hatıralarına yerleştirdi. Eğer yaşınız 30 üstündeyse bu yazı sizi geçmişe götürebilir.

 1. 1 Uykudan Önce


  Bir dönemin çocukları, daha çok 80’lerin çocukları, ‘Hanimiş benim kuzucuklarım’ lafını duymadan yatağa girmezlerdi. Tabiki bunu duyanların aklına ilk olarak usta oyunca Adile Naşit geliyor. Programı izleyen çocuklara kendi isimleriyle seslenir sonrasında da anlatacağı masala geçerdi büyük usta. Bu programın bir özelliği de çocuklar için hazırlanan ilk programlardan olması.

 2. 2 Kara Şimşek


  Televizyonun efsane dizilerinden olan Kara Şimşek bu listede olmadan olur mu? Eminim bunu okuyan bir kesim duygulanmıştır bile. Micheal Knight ve ortağı yani arabası KITT o zamanlarda en çok izlenen dizilerden biri olan Kara Şimşek’in unutulmaz yıldızlarıydı.

 3. 3 Bizimkiler


  Kadrosu Şampiyonlar Ligi gibi olan dizilerimizden biriydi Bizimkiler. Sadece 80’ler değil 90’ların bile en sevilen dizilerinden biri olmuştu. Şimdi size Tak Tak Sedat, Baykuş Cemil, Kapıcı Cafer desem eminim hepsi teker teker gözünüzde canlanır.

 4. 4 Resim Sevinci


  Şimdi de 80’lerden biraz 90’lara gidelim. 90’lı yıllarda ekranlarda kıvırcık bonus saçlarıyla resim yapan Amerikalı ressam Bob Ross’un programı ülkemizde Resim Sevinci adıyla yayınlanmıştır. ‘Belki şurada bir ağaç vardır’ tarzı sözleriyle hafızlara kazınan Bob Ross efsane yayınlar arasında girmeyi başarmıştır.

  Başka hatırladığınız ne gibi yayınlar var? Daha fazlası için: https://bit.ly/2BkuZ2z


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
3
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur