Türkiye’nin en güçlü 10 Kadını

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Binlerce kişiye istihdam sağlayan kadın liderler milyar dolarlık yatırımlara yön veriyor.

 1. 1 Güler Sabancı


  Güler Sabancı, tam 13 yıldır Türkiye’nin en büyük ve köklü kuruluşlarından Sabancı Holding’e liderlik ediyor. Bir finans ve sanayi devi olan Sabancı Holding, geçtiğimiz yıl cirosunu yüzde 12 artırarak 53,6 milyar TL’ye ulaştırdı. Grubun konsolide net kârı ise yüzde 19 artışla 2,7 milyar TL’ye yükseldi.

 2. 2 Suzan Sabancı Dinçer


  Akbank 2016 yılında toplam aktiflerini yüzde 17 oranında artırarak, 294 milyar TL’nin üzerine yükseltti. Kredileriyle Türkiye ekonomisine sağladığı destek 219 milyar TL’ye ulaştı. Suzan Sabancı Dinçer, birçok uluslararası kurum tarafından Türkiye’nin en iyi bankası seçilen Akbank’ı global rakipleri arasında yüzde 35 gider/gelir rasyosuyla en verimli banka yaptı.

 3. 3 Y. Begümhan Doğan Faralyalı


  Türkiye’nin en büyük medya grubunun yanı sıra enerji, perakende ve sanayi kollarında da çok güçlü yatırımlara sahip olan Doğan Holding’de başkanlık koltuğunda oturan Y. Begümhan Doğan Faralyalı, aynı zamanda 12 bine yakın çalışanı yönetiyor.

 4. 4 Semahat Arsel


  Merhum Vehbi Koç’un en büyük çocuğu olan Semahat Arsel, geçen yılı 70,9 milyar TL’lik konsolide ciroyla kapatan Koç Holding’in yönetim kurulu üyesi. Vehbi Koç Vakfı ile Setur’un yönetim kurulu başkanlığını yürütüyor.

 5. 5 Hanzade Doğan Boyner


  Hanzade Doğan Boyner, Doğan Online ile sektörde dijital dönüşüme liderlik ediyor. Doğan Online, Türkiye’nin yanı sıra Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Rusya’yı kapsayan çok geniş bir coğrafyanın en büyük teknoloji platformu. Doğan Online bünyesinde Hepsiburada, Nesine.com, Altıncı Cadde ve Evmanya gibi alanında lider şirketler yer alıyor.

 6. 6 Ümit Boyner


  Boyner Grup’ta yenilikçi iş fikirlerinden büyük finansal kararlara kadar kritik süreçlerde önemli bir rolü bulunan Ümit Boyner, grubun sosyal sorumluluk projelerine de destek veriyor.

 7. 7 Caroline Koç


  Caroline Koç, Türkiye’nin en büyük özel sektör kuruluşu Koç Holding’de merhum eşi Mustafa Koç’un vefatı sonrasında yönetim kurulu üyeliğine getirildi. Koç Holding’in geçtiğimiz yıl konsolide cirosu 70,9 milyar TL, ana ortaklık payı net dönem kârı ise 3,5 milyar TL olarak gerçekleşti.

 8. 8 Galya Frayman Molinas


  Galya Frayman Molinas 2007–2012 arasında Coca-Cola Kadın Liderler Konseyi üyeliği, 2011-2015 döneminde İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Başkanlığı yaptı. Halen Coca- Cola Hayata Artı Vakfı’nın yönetim kurulu başkanı ve 2013’ten bu yana YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevlerine devam ediyor.

 9. 9 Arzuhan Doğan Yalçındağ


  Türkiye’nin en büyük televizyon grubunu yöneten Arzuhan Doğan Yalçındağ, TÜSİAD’ın ilk kadın başkanı olarak da iş dünyasında özel bir yere sahip. WEF Medya İcra Komitesi ve Paley Media Center Yönetim Kurulu Üyesi olan Doğan Yalçındağ’ın yönettiği şirketler; Kanal D, CNN TÜRK, Tv2, D-SMART, OTT platformu BluTV, yapım şirketleri D Prodüksiyon & Dark Story, müzik yapım şirketi DMC, 3 ulusal radyo kanalı ve birçok tematik kanal Doğan Televizyon Grubu’nun çatısı altında yer alıyor.

 10. 10 Zeynep Bodur Okyay


  Bu yıl 60’ıncı yılını kutlayan Kale Grubu, 400 milyon TL’lik bir yatırım programı başlattı. Seramikte dünyanın 12’nci, Avrupa’nın ise 3’üncü büyük üreticisi olan Kale Grubu, İtalya’da satın aldığı seramik fabrikasını bir tasarım üssüne dönüştürdü.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
1
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik
Makale
Görsel yada video ile süslenmiş bir makale oluştur
Test
Bir sonuca ulaşan veya kişilik belirleyen bir test oluştur
Foto Galeri
Kısa açıklamalar ile süslenmiş bir foto galeri oluştur
Video
Video içeren içerik oluştur