Uzayda Kurulacak Ülke Olan Asgardia İçin Vatandaşlık Alımında IQ Testi Yapılacak

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Geçen yıl kurulacağı açıklanan ve insanlık tarihinin ilk uzay ülkesi olacak olan Asgardia’ya vatandaşlık alımında IQ testi yapılacağı açıklandı.

İnsanlık tarihinin ilk uzay ülkesi olacak olan Asgardia, geçen yıl yapılan bir topalntı ile tüm dünyaya duyurulmuştu. 

Yapılan bu duyurunun ardından milyonlarca insan Asgardia vatandaşı olmak için başvuruda bulundu. Tarihin ilk uzay ülkesi Asgardia için Türkiye’den de binlerce kişi başvurmuş ve yaklaşık 10 bin kişinin ön başvurusu kabul edilmişti. İlk uzay ülkesi olma hedefiyle yola çıkan Asgardia geçtiğimiz günlerde ilk başkanını seçti. Avusturya’nın Viyana kentinde yapılan toplantıda, Uzay ülkesinin ilk başkanı Azerbaycanlı iş adamı Igor Ashurbeyli seçildi.

İlk Asgardia Başkanı’nın seçilmesinin hemen ardından uzay ülkesi ile ilgili önemli kararlar alındı. Alınan kararlardan ilki, Asgardia’nın ülke statüsünde kabul edilmesi için Birleşmiş Milletler‘e başvurulacağı kararı. Uzay ülkesinin yöneticileri BM’ye resmi başvuruda bulunarak ülke statüsünü kazanıp, uzayda bağımsız bir ülke konumunda olmak istiyor.

Açıklanan bir diğer karar ise; vatandaşlık başvurusunda bulunan herkese IQ testi yapılacağı. Asgardia yönetimi ‘insanlığın en büyük adımı’ olarak tarif ettikleri Asgardia vatandaşlığı için, gezegenin en yetenekli, yaratıcı ve bilgili bireylerinin kabul edilmesi gerektiğini düşündüklerini bildirdi.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü
1
Üzücü
Beğenmedim
1
Beğenmedim
Beğendim
3
Beğendim
Komik
1
Komik
Mükemmel
1
Mükemmel
Korkunç
1
Korkunç
Sinir Bozucu
1
Sinir Bozucu
Okur Yazar

Tecrübelerimizle yirmi yılda öğreneceklerimizi, okuyarak bir yılda öğrenebiliriz...

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !
Eklenecek İçerik