Ve Arda Turan İmzayı Attı… Arda Turan Resmen Medipol Başakşehir’in Oyuncusu !

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
3

Süper ligin ilk yarısını lider tamamlayan Medipol Başakşehir’in, Barcelona’dan 2.5 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı Arda Turan, bugün düzenlenen imza töreniyle kendisini turuncu-lacivertli renklere bağlayan sözleşmeye imza attı.

Medipol Başakşehir’in katalan ekibi Barcelona’dan 2.5 yıllığına kiralık olarak kadrosuna kattığı milli futbolcu Arda Turan için bugün 3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda imza töreni gerçekleşti. Törene Arda Turan’ın yanı sıra Başkan Göksel Gümüşdağ, Evershine Group Holding Kurucu Ortağı Ngai Hung Chiu, Makro Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Uyan ve Medipol Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Özer Koca katıldı.

İmza töreninde konuşan Medipol Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ, “Dünyanın en büyük kulüplerinden biri Barcelona’dan dünyanın ne iyi oyuncularından birini transfer ediyoruz. Başakşehir sadece futbol kulübü değil bir şerket ve hedefleri var. Arda’nın azmi ve arzusu bizi bu transfer konusunda motive etti. Biz bir şirketiz ve şirket statüsüyle yönetiyoruz. Arda Turan yarım sezon 2 milyon euro artı bonus, önümüzdeki sezon için de 4 milyon euro artı bonus olarak sözleşme imzalamıştır. Transfer için opsiyon ilk bizde. Barcelona’ya hiç ödeme yapmadan Arda’nın bonservisine yüzde 25 oranında ortak olduk. Önümüzdeki yıl satıldığı taktirde yüzde 20, bir sonraki yıl satıldığı taktirde yüzde 25 bize ödemek durumundalar. 41 milyon euroluk bir bonservis bedeli yatırımı yapılmışken Barcelona’ya hiç bir bedel ödemiyoruz. Şampiyon olursak 300 bin euro ödeme yapılacak” dedi. 

Şampiyonluk vizyonumuzun bir parçası diyen Göksel Gümüşdağ konuşmasına,“Geçen yıl Türkiye’de en çok kazanan ikinci kulüp olduk. UEFA ve transferlerden 35 buçuk milyon euro gelirimiz oldu. Başarılıyı alkışlamak lazım. Başarıya yatırım yapıyoruz biz. Belediyeyle hiç bir bağlantımız yok. Bizim başarımız çok hızlı aksiyon alabiliyor olmamız” sözleri ile devam etti. 

İmza töreninin sonunda açıklama yapan Arda Turan ise, “Başakşehir ailesine toplu bir teşekkürle başlamak istiyorum. Hayalime, istediğim şampiyonluk arzusuna, Avrupa başarılarına ışık tuttukları için teşekkür ediyorum. Atletico Madrid’e giderkenki günlerimizi hatırlatıyor bana bu imza. İnşallah beraber düşündüğümüz hedeflere ulaşacağız” dedi. 


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
0
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !