WordPress Kullanıcılarının Olmazsa Olmazı En İyi WordPress Eklentileri

1 dakikada okuyabilirsiniz


0
1 yorum, 1 Paylaşım

Bir blog altyapısı olarak işe başlayan WordPress günümüzde çok kapsamlı bir içerik yönetme sistemine dönüştü ve en çok tercih edilen platform olarak kullanılmaktadır. Kolay kullanımı ve kapsamlı özellikleri ile kullanıcı dostu olan WordPress geliştirilen bir çok eklenti ile profesyonel işler çıkartmanıza olanak sağlamaktadır. WordPress kullanıcılarının çok işine yarayacak ve en çok tercih edilen bazı Wrodpress eklentilerini sizlerle paylaşıyoruz.

WordPress SEO Eklentisi All in One SEO Pack

Sitenizin SEO optimizasyonunu yaparak sitenizi SEO uyumlu hale getiren bir eklentidir. Oldukça başarılı olan bu eklenti en çok tercih edilen WordPress SEO Eklentisidir.

Site Haritası Oluşturan Google XML Sitemaps

Sitenize ait bir site haritası oluşturarak arama motorlarının sitenizi indekslemesini sağlar. Böylece sitenize daha fazla  trafik çekmiş olursunuz.

WordPress İstenmeyen Yorum Eklentisi Akismet

Yazılarınıza yapılan spam içerikli yorumları tespit ederek engeller ve yorumları sizin onayınıza sunar. Böylece spam içerikli yorumlardan kurtulmuş olursunuz.

WordPress İletişim Formu Oluşturma Contact Form 7

Sitelerin olmazsa olmazı iletişim formunu oluşturman için en iyi eklenti Contact Form 7 eklentisidir. Ajax tabanlı ve CAPTCHA desteğine sahip eklenti ile sitenize uyumlu iletişim forumları ekleyebilirsiniz.

WordPress Site Hızlandırma Eklentisi WP Super Cache

Sitenizde ki sayfaları statik bir HTML’ye dönüştüren bu eklenti sitenizin hemen açılmasına ve sunucu kaynaklarını daha verimli kullanmanıza  imkan sağlıyor.

WordPress Site İstatistikleri Eklentisi Google Analytics for WordPress

Sitenize ait tüm istatistikleri bu eklenti ile görebilir ve Google Analytics’i sitenize kolaylıkla entegre edebilirsiniz.

WordPress Siteyi Mobil Uyumlu Hale Getirme Eklentisi WP Touch

İnternet kullanımının büyük bölümünün mobil cihazlardan olduğu günümüzde sitelerin mobil uyumlu olması hem SEO hemde kullanıcı açısından çok önemlidir. WP Touch eklentisi sitenizi tamamen mobil uyumlu hale getirir ve kullanım kolaylığı sağlar.

Yazı Anasayfada Görünmesin Diyorsanız Ultimate Category Excluder

Belirlediğiniz kategoriye ait yazıların anasayfada görünmesini engeller. Sadece o kategori listelendiği zaman yazı görülebilir hale gelir.

WordPress Facebook İle Giriş Yap Eklentisi Facebook Login

Siteyi ziyaret eden kullanıcıların facebook hesapları ile üye olabilmesine olanak sağlayan bir eklentidir. Kurulumu ve kullanımı kolay oldukça kullanıcı dostu bu uygulama en çok tercih edilen uygulamalar arasında gösterilir.


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

Bu içeriğe emojiler ile oy verin

Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Beğenmedim Beğenmedim
0
Beğenmedim
Beğendim Beğendim
2
Beğendim
Komik Komik
0
Komik
Mükemmel Mükemmel
0
Mükemmel
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Sinir Bozucu Sinir Bozucu
0
Sinir Bozucu
Alp Arslan

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !