Yeşilin ve Mavinin Bir Arada Olduğu Yer: Burdur

1 dakikada okuyabilirsiniz


0

Son zamanlarda internette bolca gördüğümüz Burdur, yolunuz düşerse kesinlikle gitmeniz gereken yerlerden biri. Gitmeden önce bu yazıyı da okumanızı tavsiye ederim.

Burdur’un merkezinde Osmanlı mimarisinin çok sayıda örneğiyle karşılaşmak mümkün. Bu evleri görmeden etmeyin derim, hepsi farklı yüzyıllarda yapılmış sanat eserleri adeta.

Sanırım Burdur’un en ünlü kısmı Salda Gölü ya da diğer adıyla Türkiye’nin Maldivleri. Ülkemizin en derin göllerinden olan Salda Gölü’ne hayranlık beslememek imkansız gibi. Gölün en güzel özelliklerinden biri de mavinin farklı tonlarını bir arada görmeniz.

Lavanta denince aklınıza ne geliyor? Bence Burdur gelmeli. Neden diye soracak olursanız, Burdur Türkiye’nin en büyük lavanta tarlasına sahip. Yıldan yıla büyüyen lavanta üretimiyle dikkat çeken şehre kesinlikle hasat zamanı gelmeniz gerekiyor.

Burdur’un güzellikleri saymakla bitmiyor aslında. Yolunuz buralara düşerse uğramayı sakın unutmayın! Daha fazla bilgi almak isterseniz: https://bit.ly/2pnqpe8

[zombify_post]


Bu içerik bisosyo.com üyesi tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Sitemize üye olarak sizde içerik ekleyebilir ve içeriğinizi ücretsiz yayınlayabilirsiniz.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerikler Telif Hakkı İle Korunmaktadır. İzin Alınmadan Kopyalanamaz, Başka Bir Yerde Paylaşılamaz !